Oświadczenie Mirosława Kuka, Rzecznika Prasowego Spółki PKP CARGO S.A. w sprawie wywiadu z byłym maszynistą w tej firmie i szefem zakładowej "Solidarności" Józefem Wilkiem.

"W nawiązaniu do treści zawartej w wywiadzie, Spółka PKP CARGO S. A w trosce o rzetelne poinformowanie opinii publicznej oświadcza co następuje:
-
przeciwko p. Józefowi Wilkowi toczy się postępowanie prokuratorskie w odpowiedzi na d
oniesienie złożone przez Spółkę PKP CARGO S. A. Postępowanie nie zostało zakończone i dotyczy" sporu z zarządem Spółki" jak ujął to dziennikarz, tylko złamania prawa polegającego m.in. nafałszowaniu kart pracy i stwarzaniu niebezpiecznych sytuacji i zagrożeń w ruchu kolejowym.

- nie było planów zwolnienia dwóch tysięcy pracowników w całej Spółce, w tym ponad 500 w Nowym Sączu. Obecnie pracownicy PKP CARGO S.A. objęci są Paktem Gwarancji Pracowniczych zawartym ze stroną związkową ( wrzesień 2013 r.), w tym związkiem zawodowym "Solidarność", do którego należy p. Józef Wilk. W myśl tego porozumienia, pracownicy PKP CARGO S.A. posiadają m.in. 4 - letnie gwarancje zatrudnienia.

- p. Józef Wilk nie był "zagrożeniem dla zarządu", był pracownikiem PKP CARGO S. A., wobec którego zaszło uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa, dlatego Spółka złożyła doniesienie, które jest przedmiotem postępowania przez lokalną prokuraturę. W takich sytuacjach identyczne zasady postępowania Spółki PKP CARGO S.A. dotyczą wszystkich jej pracowników.

- do zakończenia postępowania Spółka PKP CARGO S.A nie będzie oficjalnie komentować sprawy dotyczącej zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury, w trosce o dobro postępowania, która to troska i chęć rzetelnego wyjaśnienia sprawy powinna przyświecać wszystkim stronom zaangażowanym w tym postępowaniu".