W sobotę 18 stycznia, liczne grono czynnych zawodowo kolejarzy, a także emerytów i rencistów z Krakowa, Katowic i Nowego Sącza, wraz z rodzinami, odpowiadając na zaproszenie Jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, przybyło na spotkanie opłatkowe do Pałacu Biskupów Krakowskich, przy ul. Franciszkańskiej 3. Tego samego, którego wnętrza przez długie lata były mieszkaniem i miejscem pracy Błogosławionego, a w wkrótce Świętego, Papieża Jana Pawła II.

Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą koncelebrowaną. Kardynałowi Dziwiszowi towarzyszyli przy ołtarzu: Duszpasterz Kolejarzy Archidiecezji Krakowskiej ksiądz prałat Grzegorz Szewczyk oraz księża przybyli wraz z kolejarzami z Katowic i Nowego Sącza.

Po mszy odbyło się spotkanie, w trakcie którego jego Gospodarz i Goście złożyli sobie wzajemne życzenia dzieląc się opłatkiem.

Licznie reprezentowana w spotkaniu Zakładowa Organizacja Związkowa NSZZ ?Solidarność? PKP CARGO S.A. /z Jej Przewodniczącym, J. Pilawskim na czele/ ofiarowała Kardynałowi Dziwiszowi drobny upominek w postaci Tryptyku ze Świętą Rodziną. Jego Eminencja zrewanżował się, przekazując nam krzyż, który poświęcił w trakcie mszy świętej, a który wkrótce zawiśnie w naszym pomieszczeniu związkowym w Katowicach.

Spotkanie, które było okazją do spotkania byłych i obecnych pracowników wielu spółek kolejowych, przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a wypełniło go wspólne kolędowanie oraz rozmowy, dotyczące głownie bieżących tematów związanych z funkcjonowaniem kolei w Polsce.

K. Cieślak

Zdjęcia: K. Cieślak, M. Zemła, B. Kowalczyk