Stanisław Kogut nie żyje - były senator PiS miał 66 lat.

Informację o śmierci polityka przekazał pełnomocnik premiera ds. czystego powietrza.

p. S. Kogut

East News, Fot: Stefan Maszewski, REPORTER)

Stanisław Kogut zmarł w szpitalu w Gorlicach (woj. małopolskie) po tym, jak stwierdzono u niego zakażenie koronawirusem - informuje lokalny portal miastons.pl . Były senator PiS za kilkanaście dni obchodziłby 67. urodziny.

Stanisław Kogut urodził się w 1953 r. Od 1989 r. działał w NSZZ "Solidarność": przewodniczący Komisji Związkowej przy węźle PKP w Stróżach, przewodniczący Okręgowej Sekcji Kolejarzy w Zarządzie Regionu Małopolska i przewodniczący Sekcji Krajowej Kolejarzy Związku. W 1990 r. uzyskał mandat radnego gminy Grybów, zasiadał także w sejmiku małopolskim. Z ramienia Prawa i Sprawiedliwości uzyskał mandat senatora w wyborach z 2005 r. Wyborczy sukces powtórzył także w latach 2007, 2011 i 2015.

Polityk na początku roku został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Od początku afery Stanisław Kogut zapewniał, że jest niewinny. Jednocześnie zrzekł się immunitetu i zgłosił się do prokuratury celem "złożenia wyjaśnień". W uczciwość polityka nie dowierzało kierownictwo PiS, które usunęło go z partii.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie

Pogrzeb ś.p. Stanisława Koguta odbędzie się w niedzielę 25.10.2020 r. Msza św. odprawiona zostanie w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Stróżach o godz. 13.30, Ponadto dostępna będzie transmisja na stronie parafii Stróże:

Źródlo: Gazeta Krakowska