Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Henryk Wujec, działacz opozycji w czasach PRL, legenda Solidarności, były poseł i doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego - poinformowała w sobotę małżonka zmarłego Ludwika Wujec.

H. Wujec

W ostatnim czasie media donosiły, że Henryk Wujec przebywał w szpitalu w ciężkim stanie. Zmarł po długiej chorobie. Miał 79 lat.

Henryk Wujec był działaczem opozycji demokratycznej w czasach PRL-u, członkiem Komitetu Obrony Robotników, działaczem "Solidarności".  W 1976 roku współorganizował pomoc dla represjonowanych robotników fabryk w Ursusie i Radomiu. Po wybuchu stanu wojennego został internowany. Później kilkakrotnie trafiał jeszcze do więzienia. Brał udział w obradach Okrągłego Stołu.

Po 1989 roku przez wiele lat zasiadał w Sejmie, był posłem X, I, II i III kadencji. Pełnił także funkcję wiceministra rolnictwa w rzadzie Jerzego Buzka oraz doradcy prezydenta Bronisława Komorowskiego ds. społecznych.

Z wykształcenia był fizykiem.