Zgromadzenie Ogólne Związku Pracodawców Kolejowych wybrało 24 marca nowy skład zarządu. Krzysztofa Gacka na funkcji prezesa zastąpił Maciej Libiszewski, prezes PKP Cargo.

M.Libiszewski 3

Fot. PKP Cargo

Na stawisko wiceprezesa ZPK powołano Andrzeja Pawłowskiego, wiceprezesa ł Jarosław Kołodziejczyk, zasiadający równieĹź w zarządzie PKP S.A. Jednocześnie swoje funkcje przestali pełnić dotychczasowy wiceprezes Związku Paweł Wojciechowski oraz członek zarządu Andrzej Sojecki.

Związek Pracodawców Kolejowych to powołana w 2001 roku organizacja pracodawców kolejowych, zrzeszająca obecnie 26 członków – firm zatrudniających około 90 tys. pracowników. Jego podstawowym celem jest ochrona praw i reprezentowanie interesów zrzeszonych członków wobec związków zawodowych, organów władzy i administracji państwowej oraz organów samorządu terytorialnego.

Związek jest aktywnym uczestnikiem dialogu społecznego w ramach Zespołu Trójstronnego ds. Kolejnictwa. Wpływa na kształtowanie ustawodawstwa dotyczącego interesów pracodawców zrzeszonych w Związku, poprzez udział w obradach komisji sejmowych i senackich. Uczestniczy w tworzeniu społecznych mechanizmów rozstrzygania sporów zbiorowych u pracodawców zrzeszonych w Związku i reprezentuje pracodawców w negocjacjach ze stroną społeczną oraz w postępowaniach mediacyjnych.

Gratulacje Panie Prezesie!

Ĺšródło: Kurier Kolejowy, 25.03.2016