Rozpoczęła się totalna, medialna walka ze związkami zawodowymi. Gazeta Wyborcza, piĂłrem red. Mariusza Piotrowskiego informuje, Ĺźe związkowcy z Rady Nadzorczej PKP Cargo naruszyli prawo, a Gazeta Polska zamieszcza na swych łamach obszerny wywiad z Barbarą Miszczuk, przewodniczącą Sekcji Zawodowej  NSZZ "Solidarność" w PKP S.A., ktĂłra z kolei opisuje szczegółowo fatalne stosunki panujące w tej firmie na linii pracodawca - związki zawodowe. Z treścią obu artykułów moĹźna zapoznać się TUTAJ.

Pod adresem szefa "Solidarności" Piotra Dudy pojawiły się w ostatnim czasie w mediach wypowiadane przez politykĂłw oskarĹźenia sugerujące, Ĺźe w stanie wojennym był w ZOMO, a nawet "pacyfikował strajkujących robotnikĂłw". Odnosząc się do tych oskarĹźeń, szef ?Solidarności? oświadcza, Ĺźe jest to ?zwykłe kłamstwo" i wydał w tej sprawie OŚWIADCZENIE.

Wydawać by się mogło, Ĺźe atak jest skierowany wyłącznie na NSZZ "Solidarność", ale nie - o współpracę z SB w latach 80. został posądzony szef Federacji ZwiązkĂłw Zawodowych PracownikĂłw PKP Stanisław Stolorz. Artykuł na ten temat zamieścił portal niezaleĹźna.pl. oraz Gazeta Polska Codziennie. Oburzony publikacjami Przewodniczący S. Stolorz, rĂłwnieĹź wydał w tej sprawie stosowne oświadczenie

Kiedy ta wojna się skończy? Większość związkowców i niezrzeszonych ludzi pracy w kraju liczy, że jedyną nadzieją na zatrzymanie tego procesu jest magiczna data 25 października 2015 r.