W dniu 29 września 2014 Sekcja Zawodowa NSZZ "Solidarność w PKP CARGO oraz inne związki zawodowe wystąpiły do Zarządu PKP CARGO S.A. domagając się realizacji szeregu istotnych dla pracownikĂłw postulatĂłw. Zarząd Spółki w czasie prowadzonego dialogu społecznego odmĂłwił realizacji najistotniejszych postulatĂłw, w tym m.in. zwiększenia gratyfikacji z okazji Święta Kolejarza czy postulatu dotyczącego wyłączenia ze Spółki zaplecza warsztatowego i innych istotnych części działalności np. spraw kadrowych czy finansowych.

Wobec takiej postawy Zarządu PKP CARGO S.A. Związki Zawodowe, które wysunęły postulaty zdecydowały w dniu 29 października 2014 r. zakończyć prowadzenie procedury dialogu i rozpocząć spór zbiorowy domagając się realizacji przez Zarząd PKP CARGO wysuniętych postulatów.

Sekcja Krajowa Kolejarzy NSZZ "Solidarność" postanowiła zorganizować wiec poparcia dla wysuniętych postulatów. Wiec odbył się przed siedzibą PKP CARGO S.A przy ulicy Grójeckiej 17 w Warszawie w dniu 6 listopada o godzinie 10.00. W wiecu uczestniczyłą również spora reprezentacja Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność" PKP CARGO S.A. Centrala z jej Prezydium i Przewodniczącym na czele.

W tym samym dniu, o godz. 11.00 w Warszawie, w siedzibie PKP CARGO S.A., odbyło się kolejne spotkanie Zarządu PKP CARGO S.A. z przedstawicielami organizacji związkowych w ramach sporu zbiorowego. Porozumienia ponownie nie osiągnieto, a w związku z faktem, iĹź w niektĂłrych obszarach konieczne jest przeprowadzenie dodatkwych analiz, Prezes Zarządu PKP CARGO S.A. zaproponował kontynuowanie prowadzenia rozmĂłw w trybie sporu zbiorowego na nastepnym spotkaniu, ktĂłrego termin Strony ustaliły na dzień 18 listopada 2014 r.

Dokumenty ze spotkania są dostępne na stronie internetowej Sekcji Zawodowej NSZZ "Solidarność" PKP CARGO S.A.

www.solidarnosc-cargo.pl

K. Cieślak