Jak informuje dzisiejszy "Rynek Kolejowy", Dariusz Browarek, wiceprzewodniczący Federacji ZZP PKP został wybrany przez Radę Nadzorczą PKP Cargo przedstawicielem pracownikĂłw w Zarządzie Spółki. Rekrutacja trwała od lutego 2014 roku.

Niestety, kandydatura przedstawiciela "Solidarności" i członka naszej Organizacji Związkowej, Zenona Kozendry nie spotkała sie z uznaniem tego gremium, w związku z czym to Federacja ZZP PKP ma swojego Człowieka w Zarządzie.

D. Browarek

Dariusz Browarek ma 53 lata, pochodzi z Olsztyna. W 2004 roku ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, a następnie podyplomowe studia z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Od maja 2008 roku wiceprzewodniczący Federacji ZwiązkĂłw Zawodowych PracownikĂłw PKP. Odpowiada takĹźe za funkcjonowanie spółki Centrum Szkolenia Federacji ZZP PKP.

Od września 2008 roku Browarek reprezentuje interesy pracownikĂłw PKP w Radzie InwestorĂłw Funduszu Własności Pracowniczej PKP. Jest członkiem Zarządu Głównego Forum ZwiązkĂłw Zawodowych. Jako wiceprzewodniczący Federacji ZZP PKP brał udział w wielu negocjacjach, w tym nad Paktami Gwarancji Socjalnych dla pracownikĂłw spółki PNI (Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury) oraz Paktu Gwarancji Pracowniczych w PKP CARGO S.A. Od sześciu lat bierze udział w opiniowaniu zmian w ustawach związanych z transportem kolejowym, uczestnicząc w pracach Sejmowej Komisji Infrastruktury. Jest takĹźe członkiem WojewĂłdzkiej Rady Zatrudnienia w Olsztynie.

Źródło: "Rynek Kolejowy", 15.04.2014 r.